WITAM CIĘ SERDECZNIE:). BARDZO MI MIŁO, 
ŻE JESTEŚ NA MOJEJ STRONIE.
ZAPRASZAM CIĘ - POZNAJ KIM JESTEM :)

WITAM CIĘ SERDECZNIE 🙂
BARDZO MI MIŁO, ŻE JESTEŚ NA MOJEJ STRONIE.
ZAPRASZAM CIĘ – POZNAJ KIM JESTEM 🙂

KIM JESTEM

 • Jestem dyplomowanym dietetykiem, autorką książek, mgr inż. analizy chemicznej w przemyśle i środowisku, certyfikowanym keto – coachem, licencjonowanym opiekunem metody metabolic balance®, przedstawicielem DF Medica Polska – testy nutrigrnetyczne. Ukończyłam Certyfikowaną Akademię Psychobiologii u dr n.med. Marzanny Radziszewskiej (jestem konsultantką psychobiologii), studia podyplomowe z dietetyki i planowania żywienia, studium dietetyki oraz studium pedagogiczne. Od 2012 roku prowadzę poradnię żywieniową Principatus w Rzeszowie a w zawodzie dietetyka pracuję od 2008 roku. Prowadzę również kanał na YouTube: Beata Świstara, wykłady i spotkania o tematyce dietetycznej oraz psychodietetycznej. Stworzyłam także metodę schodkową w pracy z Klientem.
 • Jestem niezależna – nie współpracuję z żadną firmą, która wywierałaby na mnie i na moją pracę z Klientem jakikolwiek wpływ. Pracuję z ludźmi tak jak sama chciałabym aby pracowano ze mną. Doradzam tak, jak sama chciałabym aby mi doradzano.
 • Prywatnie jestem żoną i mamą. Łączę życie rodzinne z pracą jako specjalista, prowadzeniem działalności, ciągłą edukacją oraz moją nową pasją jaką jest pisanie.

MOJA MISJA

 • Moja misja to pomoc w osiąganiu trwałych wagowo – zdrowotnych celów wśród ludzi, poprzez dawanie z siebie 100% w rzetelnej współpracy z Klientem.
 • Moja misja to również szerzenie wiedzy na temat zdrowego/mądrego odżywiania, zwiększanie świadomości żywieniowej służącej zdrowiu i wyglądowi oraz zmianie niewłaściwych nawyków żywieniowych. Moje działania promują holistyczne podejście. Łączę dietetykę, psychologię i psychobiologię. Nie wyobrażam sobie dbania tylko o ciało z pomijaniem ducha i całego obszaru dotyczącego psychiki.
 • Moja misja to szukanie prawdy i praca nad eliminacją: prawdziwych przyczyn dietetyczno – kliniczno – psychologicznych problemów z wagą, przebudowy nawyków żywieniowych oraz udzielania dietetycznego wsparcia w przypadku jednostek chorobowych.
 • Pracuję nad tym, by dotrzeć do korzeni wagowych problemów u ludzi oraz by pomóc im w pozbyciu się ich, przeprowadzając ich z miejsca „uczę się, pracuję nad sobą, chcę zmienić swoje nawyki żywieniowe, wiem że robię źle ale nie potrafię się tego pozbyć” do miejsca „zmieniłam/zmieniłem nawyki i robię to”.

SPECJALIZUJĘ SIĘ

 • Specjalizuję się w zaburzeniach odżywiania, dietetyce klinicznej i psychodietetyce.
 • Szczególnie interesuje mnie wszystko co od dietetycznej, klinicznej oraz psychologicznej strony może mieć wpływ na wagę i zachowania żywieniowe u kobiet, mężczyzn i dzieci.

MOJA HISTORIA Z ODCHUDZANIEM

 • Już, gdy byłam w siódmej klasie szkoły podstawowej zauważałam że moje nogi, w porównaniu do innych dziewczyn, są spore (mam budowę typu gruszka). Obserwowałam siebie i inne dziewczyny. Zaczynało mi to przeszkadzać, miałam problem z ciuchami a zwłaszcza z zakupem spodni. Nie miałam też pieniędzy na zakupy droższych i lepiej skrojonych ubrań więc musiałam chodzić w tym co dostałam np. po siostrze albo w tym co mogłam kupić za kieszonkowe w sklepie. Gdy rozmawiałam z mamą, to mówiła że to taki etap i że wyrosnę z tego. Dawało mi to bardzo dużą siłę i choć przeszkadzały mi moje uda to jadłam dalej bez zmian (wtedy nie było takiego przepływu informacji jak teraz i nie było tak łatwo zdobyć wiedzy na temat tego jak pozbyć się moich grubych ud). Dziś – mając świadomość tego jak ważne są słowa wypowiadane przez rodzica do swojego dziecka – jestem bardzo wdzięczna mojej mamie za to, że w bardzo mądry sposób mnie wspierała.
 • W liceum zaczęłam już dość mocno starać się wpłynąć na kształt mojego ciała i oczywiście na wagę, ale miałam zawsze zachowany zdrowy rozsądek – dziś myślę że to dzięki postawie i obecności moich rodziców nie wpadałam w przesadne odchudzanie.
 • Zawsze dużo się ruszałam i nigdy nie widziałam zmiany na wadze. Dziwiłam się, gdy ktoś opowiadał że zaczął ćwiczyć i schudł. Myślałam że jestem jakimś wyjątkiem – bo ja nie chudłam… nawet tyłam. Zadawałam sobie w myślach pytanie: „Dlaczego”?
 • Zaczęłam kombinować z jedzeniem. A skąd brałam wiedzę i inspiracje do zmiany swojej diety? Już piszę: OBSERWOWAŁAM CO ROBIĄ LUDZIE SZCZUPLI I PORÓWNYWAŁAM TO Z TYM CO MÓWIĄ. Zaczęłam ich naśladować – dziś wiem że to jest jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł sprawdzenia tego czy coś działa: OBSERWACJA TEGO CO LUDZIE ROBIĄ. Nigdy nie byłam w stanie zrobić sobie diety z kartki. NIGDY! Zawsze coś zmodyfikowałam, bo czułam że tego potrzebuję. Takie podejście powodowało, że mogłam dłużej działać w schemacie który sobie narzuciłam i czułam się dobrze. Uważałam, że nie mam się skatować tylko stworzyć sobie dyscyplinę do udźwignięcia dla mnie przez długi czas.
 • Mój żywieniowy schemat dnia składał się z zasad które moim zdaniem stosowały osoby szczupłe – nie odchudzające się tylko szczupłe w naturalny sposób. Wielokrotnie modyfikowałam je. Trwało to kilka lat. Po pewnym czasie zauważyłam, że najlepiej chudnę gdy nie podjadam (zero), jem śniadanie i obiad oraz bardzo małą kolację tak by położyć się pustą/głodną spać. W swoim postępowaniu ważyłam się bardzo rzadko. Zwracałam uwagę na to by dobrze się czuć, uwielbiałam rano wstawać bez opuchlizny i z taką lekkością i energią. A to, że ciuchy były coraz luźniejsze to okazało się przyjemnym dodatkiem w całym moim odchudzaniu. Starałam się uczyć inaczej jeść już zawsze a nie tylko przez chwilę. Wtedy nie wiedziałam, że skupiałam się na najważniejszych sprawach związanych z trwałym odchudzaniem – dziś uczę tego innych.
 • Czy miałam upadki i etapy objadania? Oczywiście! To jest normalne i trzeba to zwyczajnie przyjąć za coś normalnego i działać dalej. Zdrowe odchudzanie to proces i nauczenie się radzenia sobie z jedzeniem. Ja robię to do dzisiejszego dnia. Uważam, że każdy może się tego nauczyć.
 • Jeśli chcesz – mogę Ci w tym pomóc i poprowadzę Cię w procesie. Na moich profilach Facebook, Instagram, YouTube (linki w stopce) oraz na stronie na której właśnie jesteś znajdziesz mnóstwo darmowych treści, które mogą być dla Ciebie pomocne, zapraszam Cię do pozostania ze mną w kontakcie.

Serdeczności, Beata 🙂

Bądź ze mną w kontakcie 🙂